ترفند های بهینه سازی فضای خانه

0
1171
behine2

آکایران :مجله منزل – لیلا حامدی: چه یک پنت هاوس ۷۰۰ متری بالای یک برج ۲۰ طبقه و چه آپارتمانی ۶۰ متری در مجتمعی ۳۰ واحدی. فرقی ندارد. همه خانه ها مانند هم هستند. همه شان هرقدر هم که مهندس و معمار خوبی داشته باشند باز هم ممکن است دارای فضایی بدون استفاده باشند؛ یک فرورفتگی توی دیواریا کنجی که بین پنجره و کمدها گیر کرده است. این جور وقت ها باید مانند یک طراح دکوراسیون دنبال ایده های ناب بود تا جاهای خالی را به بهترین شکل ممکن پر کرد.

behine2

آکاایران: ترفندهایی برای استفاده بهینه از فضای خانهبنا به گزارش آکاایران : رادیاتورها در خانه یکی از مشکلات بزرگ طراحی داخلی است. این اسباب گرمازا ناخواسته در خانه کنج هایی درست می کند که با هیچ وسیله ای نمی شود آن را سر و سامان داد. در این جور مواقع که رادیاتور دست و پای صاحبخانه را می بندد بهترین کار استفاده از تابلوهای  بزرگ و کوچک است. البته اگر فضای دیوار بالای رادیاتورها زیاد باشد، می شود به یک کتابخانه دیواری هم فکر کرد. به طور کلی دیوار خالی بالای رادیاتورهای گوشه اتاق را فقط می شود به این شکل استفاده کرد وگرنه هر کاردیگری تلاشی بیهوده به نظر می رسد. 
صندلی های آویزان و تابی شکل چند سالی است که در بازار مبلمان و دکوراسیون طرفداران زیادی پیدا کرده است. می گویند این صندلی های تازه که کار همان ننوهای دوران کودکی را می کنند، برای آرام کردناعصاب و روان وسیله خیلی خوبی است فقط مشکل اینجاست که بعد از نشستن روی آنها بی حرکت نگه داشتن شان کار هر کسی نیست.

behine3

البته طراحان داخلی بیشتر به ظاهر این صندلی ها توجه دارند تا به کارکردشان. جنس های زیادی هم دارند؛ از مدل های چوبی و فلزی گرفته تا حصیری، پارچه ای و شیشه ای. این صندلی ها با یک طناب مقاوم و محکم به حلقه ای که از قبل در سقف پیچ شده است، وصل می شود. بهترین استفاده شان هم برای کنج های خانه است. حالا یا کسی دل و جراتش را دارد و از آن واقعا استفاده می کند یا نه فقط لذت بردن از همان ظاهر زیبایش کافی است.
زمانی چای فقط چای سیاه بود و در نهایت فقط با ریختن هل یا دارچین طعم و بویی می گرفت. دم کردن آن هم بساطی داشت؛ سماور، قوری و کتری های مختلف. اما حالا به مدد چای سازهای مدرنی که به بازار آمده اند کار دم کردن دمنوش ها راحت شده است.

behine4

یک راه حل ساده و البته بسیار مفید برای پر کردن جای خالی خانه. درست کردن یک اتاق مطالعه کوچک آن هم فقط با قرار دادن یک صندلی راحتی ساده و یک چراغ پایه بلند، بدون نیاز به میز و لوازم اضافی دیگر. شاید در نگاه اول قرار گرفتن صندلی تک در کنار خانه با آباژور کنارش کمی عجیب به نظر برسد اما سبد کتابهای کوچکی که در کنار صندلی قرار می گیرد می تواند این مشکل را هم حل کند. هر چند در طراحی مدرن امروزی هر چیدمان غیرمتعارفی به نوعی خاص بودن تلقی می شود؛ ضمن اینکه داشتن یک جای مطالعهخوب برای ساعت های خلوتی خانه به همه این حرف و حدیث ها می ارزد!

 

ارسال یک دیدگاه